5 פרמטרים לבחירת כסא מחשב לישיבה ארוכה

בשנים האחרונות שוק העבודה מוביל אותנו למצב של שעות ארוכות בהן אנחנו יושבים מול המחשב. מחקרים רפואיים רבים מצביעים על הנזק שיש בישיבה ממושכת, וכדי להפוך אותו לכמה שפחות משמעותי אחד הדברים הכי חשובים הוא לוודא שהכיסא שאתם יושבים עליו הוא כיסא טוב. אנחנו כאן כדי לתת לכם כמה נתונים שאותם חשוב לבדוק ביחס לכיסא שלכם.

 

גודל

הנתון הראשון שבו צריך להתחשב בבחירת כסא למחשב הוא הגודל של הכיסא. הכיסא צריך להיות גדול מספיק כדי שתוכלו לשבת עליו בנוחות לאורך זמן, אבל אל תגיעו למצב שבו הכיסא שלכם גדול מידי, כיון שזה עלול לפגוע ביציבות של הגוף שלכם כאשר אתם יושבים עליו.

כסא מחשב

ריפוד

הנקודה החשובה ביותר היא הריפוד של הכיסא. בניגוד למה שאנחנו עלולים לחשוב, ככל שיש לכיסא יותר ריפוד זה לא אומר שהוא יהיה יותר נוח עבורכם. בישיבה ממושכת, דווקא ריפוד מינימלי נחשב לטוב יותר. הריפוד צירך להיות נוח, אך לא כזה שגורם לכם לשקוע בתוך הכיסא, דבר שבטווח הארוך עלול להזיק לכם.

 

גובה הכיסא

כיסאות למחשב בדרך כלל מכילים מנגנון שבו ניתן להתאים את הגובה אולם לפעמים הכיסא לא באמת יוכל להגיע לגובה האופטימלי עבורכם. כל עוד הכיסא זמני עוד אפשר להתפשר על הדבר הזה, אולם ברגע שאתם קונים כיסא ייעודי עבורכם אל תתפשרו על הגובה. החישוב של הגובה צריך להיות כזה שמאפשר לכם לעבוד בתנוחה זקופה כאשר המחשב שלכם מונח על שולחן בגובה רגיל.

 

יציבות

נתון נוסף שלא מעט אנשים מתעלמים ממנו הוא היציבות של הכיסא. כיסא יציב הוא כזה שבו אתם לא זזים במהלך העבודה שלכם, והיציבות הזו חשובה כדי למנוע מצב שבו הגב שלכם לא מקבל את התמיכה לה הוא זקוק. במהלך העבודה אתם צריכים להיות זקופים על הכיסא עד כמה שניתן, כאשר הגב שלכם מקבל תמיכה מהמשענת שלו, דבר שלא יכול לקרות אם הכיסא לא יציב.

כסא מחשב

ניקיון

פרמטר נוסף שכדאי לתת עליו את הדעת, למרות שהוא לא חשוב כמו הנתונים הקודמים הוא היכולת שלכם לנקות את הכיסא. ישנם כיסאות למחשב שנראים נהדר, אולם ברגע שהם יתלכלכו כבר לא תוכלו להחזיר את המצב לקדמותו. בבחירת הכיסא שלכם נסו לראות שיש לכם אפשרות לנקות את הריפוד שלו, או לפחות להוריד אותו מידי פעם לצורך כביסה.

 

לסיכום

אם אתם מוצאים את עצמכם בשעות ארוכות של עבודה מול מחשב, אל תתפשרו על בחירת כיסא איכותי. הכיסא לא רק יהפוך את העבודה שלכם להיות נעימה יותר, אלא גם ימנע מכם פציעות טורדניות וכאבי גב. הריפוד של הכיסא צריך להיות מינימלי, והגובה שלו צריך לאפשר לכם להיות בתנוחה זקופה כאשר אתם עובדים מול המחשב. הקפידו גם על כיסא יציב שלא יזוז בעת העבודה.

כסא מחשב

אולי יעניין אותך גם

בחירת מכונת כביסה
כללי
5 טיפים לבחירת מכונת כביסה

בעולם המהיר של היום, מכונת כביסה אמינה ויעילה חיונית לשמירה על בית נקי ומאורגן. עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות בשוק, בחירת מכונת הכביסה הנכונה

קרא עוד »